संस्थागत मुद्दती निक्षेपको ब्याजदर बढ्यो, अब व्यक्तिगतभन्दा १% मात्र कम हुने

काठमाडौं । संस्थागत मुद्दती निक्षेपको ब्याजदर बढ्ने भएको छ । सोमबार नेपाल राष्ट्र बैंकले चालु आर्थिक वर्ष २०८०/८१ को मौद्रिक नीतिको अर्ध वार्षिक समीक्षा गर्दै संस्थागत मुद्दती र व्यक्तिगत मुद्दती निक्षेपको ब्याजदर अन्तर १ प्रतिशत मात्रै हुने व्यवस्था गरेको हो ।

हाल संस्थागत र व्यक्तिगत मुद्दती निक्षेपको ब्याजदर कम्तीमा २ प्रतिशत फरक हुनुपर्ने व्यवस्था छ । नयाँ व्यवस्था अनुसार अब १ प्रतिशत मात्रै फरक भए हुनेछ । अर्थात् अब बैंक तथा वित्तीय संस्थाले संस्थागत मुद्दती निक्षेपमा अहिलेको भन्दा १ प्रतिशत विन्दु बढी ब्याज दिन पाउने छन् ।

 

यस्ता छन् मौद्रिक नीतिको अर्धवार्षिक समीक्षामा गरिएका व्यवस्थाहरू (पूर्णपाठसहित) Read Previous

यस्ता छन् मौद्रिक नीतिको अर्धवार्षिक समीक्षामा गरिएका व्यवस्थाहरू (पूर्णपाठसहित)

टेलिकमको नाफा ३२ करोड घट्यो, जगेडा कोषमा साढे ७२ अर्ब Read Next

टेलिकमको नाफा ३२ करोड घट्यो, जगेडा कोषमा साढे ७२ अर्ब