सेयर बजारमा उच्च अंकको गिरावट, कारोबार रकम भने बढ्यो
चाणक्य पोष्ट
प्रकाशित : 3:25 pm, बुधबार, साउन १४, २०७७

काठमाडौं । सोमबारदेखि ओरालो लागेको सेयर बजारले आफ्नो यात्रा निरन्तर राखेको छ । अघिल्ला दुई दिनमा करिब ११ अंकले घटेको बजारमा आज उच्च अंकको गिरावट आएको छ ।

 

सेयर बजार मापक सूचक नेप्से २३.३६ अंकले घटेर १४३१.५२ विन्दुमा आइपुगेको छ । आज १८१ कम्पनीको १ अर्ब ६८ करोड ७० लाख ९३ हजार ९१ रुपैयाँ बराबरको कारोबार भएको छ । हिजोको तुलनामा कारोबार रकम भने करिब ४३ करोडले बढेको छ । आज ३८ लाख ३९ हजार ६७१ कित्ता सेयर किनबेच भएको छ ।

 

आज कारोबार भएका १२ वटै समूहको परिसूचक ओरालो लागेका छन् । आज सबैभन्दा धेरै जीवन बीमा समूहको परिसूचक सबैभन्दा धेरै १९०.८२ अंकले घटेको छ ।आज कारोबारमा आएक अधिकांश कम्पनीको सेयर मूल्य घटेको छ ।

 

आज कारोबार रकमका आधारमा नेपाल पुनर्बीमा कम्पनी शीर्ष स्थानमा रह्यो। यसको १५ करोड ७१ लाख रुपैयाँभन्दा बढीको कारोबार भएको छ । कारोबार रकमकै आधारमा नेपाल लाइफ इन्स्योरेन्स र एनआइसी एशिया बैंक क्रमशः दोस्रो र तेस्रो स्थानमा रहे ।

 

आज पाँच वटा कम्पनीको सेयर मूल्यका सर्किट लागेको छ । युनियन हाइड्रोपावर, जोशी हाइड्रोपावर, मिर्मिरे र आरम्भर चौतारी माइक्रोफाइनान्सको सेयर मूल्यमा पोजेटिभ सर्किट लागेको छ । यी कम्पनीको सेयर मूल्य १० प्रतिशतले बढेको छ।

 

आज जनउत्थान लघुवित्तको सेयर मूल्यमा नेगेटिभ सर्किट लागेको छ । यसको मूल्य करिब १० प्रतिशतले घटेको छ ।