सगरमाथा इन्स्योरेन्सको ८६ प्रतिशत बोनस पारित
चाणक्य पोष्ट
प्रकाशित : 1:38 pm, शनिबार, असार १४, २०७६

Advertisement Section

काठमाडौं । सगरमाथा इन्स्योरेन्सले गत आर्थिक बर्ष २०७४/७५ को मुनाफाबाट प्रस्ताव गरेको ८६ प्रतिशत बोनस पारित गरेको छ । काठमाडौंमा सम्पन्न २२ औं वार्षिक साधारण सभाले ४६ करोड २९ लाख ३१ हजार रूपैयाँको बराबरको बोनस सेयर वितरण गर्ने प्रस्ताव पारित गरेको हो । बोनस शेयरमा लाग्ने कर भने शेयरधनी आफैँले तिर्नुपर्नेछ ।

 

हाल कामय ५३ करोड ८२ लाख ९१ हजार ९ सय रूपैयाँ चुक्ता पूँजी रहेको कम्पनीको ८६ प्रतिशत बोनस पश्चात बीमा समितिको निर्देशन अनुरूप चुक्तापूँजी १ अर्ब १२ लाख रूपैयाँ पुग्नेछ ।

 

साधारण सभामा कम्पनीका अध्यक्ष रामकृष्ण मानन्धरले बार्षिक प्रतिवेदन पेश गर्दै २०७४/७५ मा कम्पनीले अघिल्लो आर्थिक वर्षको तुलनामा ३०.४४ प्रतिशतले व्यवसायमा बृद्धि गरेको जानकारी दिए।

 

इन्स्योरेन्सले १ अर्ब ८३ करोड ७९ लाख ४४ हजार रूपैयाँ प्रिमियम आर्जन गरी एनफआएसका अनुसार ३३ करोड २९ लाख रूपैयाँ खुद नाफा आर्जन गरेको उनको भनाई छ । अघिल्लो आर्थिक वर्षको तुलनामा खुद नाफा २१.७३ प्रतिशतले बृद्धि गर्न सफल भएको समेत जानकारी दिए ।

 

चालु आर्थिक वर्षको असारको पहिलो सातासम्ममा कम्पनीले २ अर्ब भन्दा बढी प्रिमियम संकलन भएको जानकारी गराउदै चालु आर्थिक वर्षको अन्त्यसम्ममा २ अर्ब १५ करोड रूपैयाँभन्दा बढी प्रिमियम संकलन गर्ने कम्पनीको विश्वास छ ।

 

हालसम्म इन्स्योरेन्स कम्पनीले ५७ वटा शाखा तथा उपशाखा कार्यलयहरुबाट बीमितहरुलाई बीमा सेवा प्रदान गर्दै आएको छ ।

Advertisement Section