उत्पादनमूलक क्षेत्रमा लगानी बढाउन उद्योग परिसंघ र एनआरएनबीच सहमति

काठमाडौं । नेपाल उद्योग परिसंघ र गैरआवासीय नेपाली संघबीच नेपालमा लगानी प्रर्वद्धन गर्ने तथा विदेशमा नेपाली उत्पादनको प्रर्वद्धन गरि निर्यात व्यापार अभिवृद्धि गर्ने सहमति भएको छ ।

 

बुधवार सहमतिपत्रमा परिसंघका अध्यक्ष सतिशकुमार मोर र संघका नवनिर्वाचीत अध्यक्ष कुमार पन्तले हस्ताक्षर गरेका हुन् ।

 

सो अवसरमा नेपाल उद्योग परिसंघले गैरआवासिय नेपालीसंघको नेतृत्वलाई परिसंघको कार्यालयमा स्वागत गर्दै नेपालमा गैरआवासिय नेपालीहरुको लगानी प्रवर्धन गर्ने, औद्योगिक विकासमा सीप तथा प्रविधि हस्तान्तरण गर्ने र विदेशमा नेपाली वस्तु तथा सेवाको निर्यातका लागि सहकार्यको आवश्यकता रहेकोले मिलेर काम गर्न सकिने जानकारी गराएको छ ।

 

सो अवसरमा परिसंघका अध्यक्ष मोरले लगानीका प्रमुख क्षेत्रहरु पूर्वाधार, जलविद्युत, पर्यटन, बैंकिङ्ख आधुनिक कृषि तथा सञ्चार प्रविधि लगायतका क्षेत्रमा गैरआवासिय नेपालीहरुको लगानी रहेको भन्दै थप लगानी तथा साझेदारी बढाउन आग्रह गरे । औद्योगिक क्षेत्रमा लगानी बढाउदाँ नेपालको अर्थतन्त्र सबल हुने र रोजगारी विस्तार हुने भएकाले गैरआवासिय नेपालीहरुले परिसंघसंग गरेको सहकार्य परिणामुखी हुनेमा विस्वश्त रहन पनि अध्यक्ष मोरले आग्रह गरे ।

 

परिसंघका उपाध्यक्षहरुले गैरआवासिय नेपाली संघले अघि बढाएको लगानी फण्डलाई सकेसम्म छिटो परिचालन गर्न सुझाव दिएका थिए ।

 

गैरआवासीय नेपाली संघका अध्यक्ष कुमार पन्तले नेपालको उत्पादनमूलक क्षेत्रमा गैरअवासीयहरुको तथा अन्तर्राष्ट्रिय लगानी भित्र्याउन संघले परिसंघ संग सघन सहकार्य गर्न अग्रसरता लिएको बताए । नेपाल उत्पादन तथा ब्राण्ड र पर्यटन प्रर्वद्धनमा आपसी सहकार्य फलदायी हुने विस्वास पनि अध्यक्ष पन्तले व्यक्त गरे ।

 

कार्यक्रममा गैरआवासीय नेपाली संघको तर्फबाट अध्यक्ष कुमार पन्तसहित उपाध्यक्ष डा. बद्री के.सी. र नेपाल उद्योग परिसंघको तर्फबाट अध्यक्ष सतिशकुमार मोर सहित निवर्तमान अध्यक्ष हरिभक्त शर्मा, उपाध्यक्षहरु निवार्ण चौधरी, अनुज अग्रवाल, राजेश अग्रवाल, सुलभ अग्रवाल लगायतको सहभागिता थियो ।

डोल्पाको दुनैमा नेपाल लाइफको शाखा उद्घाटन Read Previous

डोल्पाको दुनैमा नेपाल लाइफको शाखा उद्घाटन

तिहारमा आगलागी भइहाले यसरी गर्नुस् नियन्त्रण, यी हुन् सावधानीका उपाय Read Next

तिहारमा आगलागी भइहाले यसरी गर्नुस् नियन्त्रण, यी हुन् सावधानीका उपाय